Menü Bezárás

NA MI ÚJSÁG?

NA MI ÚJSÁG?

Kónya Béla, Ózd és térségének munkáspárti vezetője aktív részese Ózd társadalmi és kulturális életének. Versei, írásai jelennek meg, és gyakran szerepel az elektronikus médiában is. Gondolatait hetente „Na, mi újság?” címmel foglalja össze. Egy kis csokrot készítettünk ezekből A Szabadság olvasóinak.

HOL A „JELEN” A CÍMBŐL ?

„Közös múlt, közös jövő”, népszerűsítő rendezvény az „Olvasóban”. Az ott szerzett élményem több gondolatot felvethet T. Olvasóban. Magam is kíváncsi vagyok a szülővárosom sorsának alakulására. Főleg a legutóbbi harminc év, „többféle, furfangos” vonatkozására. Meg is néztem én is a kedves ünnepi műsort, a kedves szereplőivel. Tetszett, s e sorokban sem foglalkoznék, „kákán csomó kereséssel”. Egyedül ami talán nyomot hagyott bennem, a műsornak a főcíme. Mert, mintha „fogalomhiányos” lenne fenti szóképletnek a közepe. Hisz hogy kerülhet szóba úgy, a városunk, közös múltja és jövője, ha meg se fordul ebben a magasztos gondolatmenetben, „jelene?” Bizonygatni sem kell, városunk is része, az „össztársadalmi képnek”. Tehát, mit is üzen a jelenünk, az egész országban élő népünknek? Igazak e a „töretlen fejlődésről” szóló frázisok, jelzők, állítások? Hamisak-e, a „hivatalos trendeket” célzó, folyamatos támadások? Csupán csak egyedül azok a gondok, amit a címoldalakon megírnak. Igaz, hogy régiónként, váltakozó súllyal, bizony sokan „szívnak?” Valóban mélyül-e a gazdag és szegény közötti igen nagy szakadék? Mire megy el a „full profit”, mire futja tán még, a „kicsi maradék”? Nyilván, nem helyes, ha alapból kesernyés a szája íze „Kendteknek”, mikor nem adunk első helyet a fontossági sorrendben a „jelennek”, de a jövő érdekei előtt, ott a helye, ennek az „időrendiségnek!”

NA MI ÚJSÁG?

MI AZ HOGY BALOLDAL ?

Az emberek fele azt se tudja, miről szól e nóta,
Hogy mi, minek, kinek, kiknek a „miféle oldala”.
A hangadók egyik fele pancser, pol-analfabéta.
Másik meg „a regnáló rezsim zümmögő kórusa”.
Az irodalom, a „balt az egyenlők zászlósának” tartja,
Amíg a „jobb, az osztálytársadalmak alapfilozófiája”.
Innentől kezdve, alantas és szánalmas az a „tálalás”,
Ahogyan a magyar parlamentben él, az „oldalazás!”
Alantas, mert meghamisítja a hiteles történelmet,
S szánalmas, mert csak hazudja az emberiességet!
Úgy tesz, mintha alapelve a szegénység ellen volna,
Mintha a profiton, a jobboldallal, tán nem osztozna.
A nemzet butítása, már parlamenti szinteken zajlik,
Míg az oszthatók elosztása asztalok alatt történik.
Ezért aztán, már azt sem hisszük el, amit kérdeznek,
Kamu oldalak építésével egy virtuális falat emelnek.
Egy olyan falat, ami elválasztja a gazdagot, a szegényt.
Ne a propagandának, saját szemednek higgyél ezért!

Vélemény, hozzászólás?