Alekszandr Lukasenko, a Belarusz Köztársaság elnöke
Belarusz szükség esetén képes 500 ezer embert mozgósítani és az ország védelmét biztosítani. Ehhez jönnek még a területvédelmi erő. Ha ez is kevés lenne, Belaruszba bevonjuk az Oroszországi Föderáció fegyveres erőit. De ilyenre soha nem fog sor kerülni. De tudnia kell mindenkinek: ha szükség lenne rá, egy pillanatig se ingadoznánk.
A következő ötéves terv társadalmi feladatai: a stabilitás megőrzése, az életkörülmények javítása, az oktatás minőségi javítása, az egészségügy korszerűsítése, mindenki számára megfizethető lakások építése, a lakosság jövedelmének 20 százalékos emelése.
Szvetlana Tyihanovszkaja hazudik, de én nőkkel nem háborúzok. Őt senki sem kényszerítette Belarusz elhagyására. Nem zsarolták a gyermekeivel. A belarusz KGB korábbi elnöke, Valerij Vakulcsik közvetítésével elnöki engedéllyel utazott el.
Roman Golovcsenko, a Belarusz Köztársaság miniszterelnöke
Belarusz felkészült a gazdasági szankciók következményeinek elhárítására. Többek között tovább növeljük a belarusz-orosz integrációs projekteket.
Ivan Tertelj altábornagy, a belarusz KGB elnöke
A belarusz Államvédelmi Bizottság (KGB) megbízható információval rendelkezik arról, hogy külföldön terrorakciókat készítenek elő melyeket Minszkben, Minszk megyében és Breszt megyében kívánnak végrehajtani.
Nyugati politikai döntéshozó körökben különböző forgatókönyveket dolgoznak ki arra, hogy katonai erővel érjék el geopolitikai céljaikat Kelet-Európában.
Viktor Hrenyin altábornagy, belarusz honvédelmi miniszter
A belarusz határ közelében Lengyelország újabb rádióelektronikai felderítő berendezéseket szerelt fel, a különleges rendeltetésű egységek tanulmányozzák az államhatáron való áthatolás lehetőségeit. Rendszeresen megsértik a belarusz légteret azzal a céllal, hogy bemérjék a belarusz légvédelem felkészültségét.
Alekszej Szokol, a Belarusz Kommunista Párt elnöke, a belarusz alkotmány előkészítő bizottság tagja.
Az új alkotmány a közeljövőben népi vitára, majd népszavazásra kerül legkésőbb 2022 februárjában.
Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke, Belarusz életének jó ismerője
Az elmúlt egy év fontos tanulsággal szolgál mindenki számára, beleértve Magyarországot is. A liberális tőke mindent el akar törölni, ami a pénz, a tőke korlátlan uralmát gátolja. Nem tűri el, ha egy ország, Belarusz a saját útját akarja járni. Nem akarja eladni nemzeti iparát és gazdag földjét a nyugatnak. Nem akar tiszta kapitalista országot, ahol csak a pénz számít. Az államot az emberek javára akarja építeni. A liberális tőke nem tudja elviselni, hogy más országok függetlenek és nem vetik magukat alá az ő akaratuknak. Belarusz a függetlenségéért küzd. Belarusz küzdelmétől Európa jövője is függ.