Mit titkol el előlünk a hatalom?
Avagy, ne engedjük, hogy hülyének nézzenek bennünket!
Az Orbán-kormány többször kijelentette, hogy az, ami Ukrajnában folyik, „nem a mi háborúnk”, nem szállítunk fegyvert és nem engedünk át fegyverszállítmányokat, viszont fogadjuk a menekülteket. Nem szeretjük a NATO és az EU szankcióit, de az egység kedvéért megszavazzuk őket, kivéve az energiaügyet. Március 7-én azonban kormányrendelet engedélyezi NATO-csapatok telepítését Magyarországra.
Ha valaki figyelmesen olvassa az újságokat, több kérdés merülhet fel. Kérdések, melyekre nem adnak választ. Látogatások, találkozók, melyekhez nem fűznek magyarázatot. Valami folyik, amit a magyar népnek joga lenne tudni, de nem kötik az orrára.
Sokatmondó találkozók
2021. szeptember. Németh Gergely, a HM védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára látogatást tesz az USA-ban. Partnerei többek között: Laura Cooper, az USA hadügyminisztériumának Oroszországért, Ukrajnáért felelős helyettes államtitkára, Jedidiah Royal, az USA hadügyminisztériuma védelmi együttműködési ügynökségének helyettes vezetője. Semmi érdemi információ nem jelenik meg. Németh azóta a NATO-ba került fontos beosztásba.
2021. október 13. Látogatást tesz Magyarországon Stacy Cummings asszony, a NATO logisztikai és katonai beszerzési Ügynökségének főigazgatója. Ő felel a NATO csapatok ellátásáért, a szállításért. Nem közölnek információkat.
2021. október 18. Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter Brüsszelben találkozik Mircea Geoană NATO-főtitkár-helyettessel. Később megtudjuk, hogy Magyarország számos ponton csatlakozhat a NATO hadiipari programjaihoz.
2021. november 3. Látogatást tesz Magyarországon Christopher G. Cavoli vezérezredes, az USA Európai és Afrikai Hadszíntéri Parancsnokságának parancsnoka. Fogadja Benkő Tibor honvédelmi miniszter. Fontos katonai vezető, nem közölnek semmit a látogatásról.
2021. november 18. Látogatást tesz Magyarországon Richard D. Clarke vezérezredes, az Amerikai Egyesült Államok Különleges Műveleti Parancsnokságának parancsnoka. Találkozik több magyar katonai vezetővel. Információ nulla.
2021. december 8. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Honvédség parancsnoka fogadja Denis Tretinjak vezérőrnagyot, a Székesfehérváron települt Közép-európai Többnemzeti Hadosztály Parancsnokság parancsnokát. Ez a NATO egyik pillére Magyarországon, amely szükség esetén bővíthető, és vélhetően már bővítik is.
2021. december 16. Benkő Tibor honvédelmi miniszter fogadja Marc Dillardot, az USA magyarországi nagykövetségének ideiglenes ügyvivőjét.
2021. december 22. Látogatást tesz Magyarországon Oleksii Reznikov ukrán honvédelmi miniszter és Valerij Zaluzsnij altábornagy, az ukrán hadsereg parancsnoka. A katonai vezetők a fénykép tanúsága szerint nagyon egyetértenek, de vajon miben? Két hónappal vagyunk az ukrajnai háború előtt!
2022, január 22. Benkő Tibor honvédelmi miniszter bejelenti: nincs szüksége Magyarországnak megerősítő NATO-erők befogadására. De vajon meddig áll ez a magyar álláspont?
2022. január 31. Benkő Tibor honvédelmi miniszter ismét fogadja Marc Dillardot, az USA magyarországi nagykövetségének ideiglenes ügyvivőjét.
2022. január 31. Látogatást tesz Magyarországon Ben Wallace brit hadügyminiszter.
2022 február 7. Mark A. Milley tábornok, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnöke Washingtonban fogadja Ruszin-Szendi Romulusz altábornagyot, a Honvédség parancsnokát. Az amerikaiak 16 év óta először fogadják a Honvédség parancsnokát. Nyilvánvalóan fontos nekik. Néhány hét van hátra az ukrajnai háborúig.
2022. február 23. Magyarországra érkezett Roger L. Cloutier altábornagy, a NATO Szövetséges Szárazföldi Parancsnokság (LANDCOM) parancsnoka.
2022. február 23. Benkő Tibor bejelenti: magyar csapatokat telepítenek a magyar-ukrán határ közelébe.
2022. február 26. Orbán Viktor miniszterelnök a keleti határra látogat. A kormány nemet mond a háborúra, megvédjük az országot, szemben az ellenzékkel, amely háborút akar.
2022. március 7. A Magyar Közlöny március 7-i számában megjelent egy kormányrendelet, amely alapján a NATO reagáló erői áthaladhatnak Magyarország területén szárazföldi és légi úton. Emellett NATO-csapatok települhetnek Baranya megye, Fejér megye, Komárom-Esztergom megye, Győr-Moson-Sopron megye, Somogy megye, Tolna megye, Vas megye, Veszprém megye, Zala megye területére, Pest megye területének a Duna vonala és Fejér megye által határolt területére, valamint a Dunántúlra.
2022. március 8-9. Látogatást tesz Magyarországon Rob Bauer tengernagy, a NATO Katonai Bizottságának elnöke. Kíséretében van a NATO és az USA több magas rangú tisztje.
2022, március 17. Mark A. Milley tábornok, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnöke telefonbeszélgetést folytat Ruszin-Szendi Romulusz altábornaggyal. Erről csak az amerikaiak adnak hírt.
2022. március 22-23. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy Romániában megbeszélést folytat Daniel Petrescu vezérezredessel, a román vezérkari főnökkel és a szárazföldi csapatok több parancsnokával. Magyarország és Románia szomszédok, mindketten határosak Ukrajnával. Miről beszélnek? Közös hadműveletről? Nem tudjuk, nem közlik.
2022. április 4. Sándor Zsolt vezérőrnagy, a Magyar Honvédség parancsnokának helyettese az USA-ba látogat, hivatalosan „Kenneth F. McKenzie vezérezredes nyugdíjba vonulása alkalmából rendezett” ünnepségre. Elhiggyük?
2022. április 10. Joe Biden, az Egyesült Államok elnöke fogadja Takács Szabolcsot, a washingtoni magyar nagykövetet. A külgazdasági és külügyminisztérium közlése szerint csak egy formális találkozóról van szó. Egy héttel vagyunk a magyar választások után, és még folyik a háború.
2022. április 11. Novák Katalin, megválasztott köztársasági elnök fogadja Steve Daines, amerikai szenátort és „inspiráló megbeszélést” folytat vele. Jelen van Takács Szabolcs washingtoni magyar nagykövet is.
***
A történetnek nincs vége. A háború folytatódik. A NATO, mint szervezet nem száll be a háborúba, de egyes tagállamainak megengedi. Az USA erőlteti a háború folytatását. A mi érdekünk a béke, a kimaradás a háborúból. Ez a kormánytól függ. A mi dolgunk, hogy ne engedjük átverni, félrevezetni magunkat. A mi dolgunk nyomást gyakorolni a hatalomra, a döntéshozókra, a béke érdekében.